• 2014 m. birželio 17 d.

   

  Pirmą kartą Baltijos šalyse pristatomas „Goodyear“ padangų barometras 2014 m.“ – naujausia ataskaita apie saugumą kelyje, vairavimo įpročius ir padangas. Padangų barometras atskleidžia, kaip Baltijos šalių vairuotojai elgiasi kelyje, ką jie mano apie ES padangų ženklinimą, bei kokios, jų nuomone, yra pagrindinės eismo įvykių priežastys.

   

  Lietuviai, latviai ir estai įsitikinę, kad dažniausia eismo įvykių priežastis yra vairavimo įgūdžių ir žinių stoka. 89 proc. lietuvių ir 88 proc. estų vairuotojų kompetencijos trūkumą laiko pagrindine eismo įvykių priežastimi. Šiai nuomonei pritaria ir 76 proc. latvių. Tarp pagrindinių Baltijos šalių gyventojų įvardijamų eismo įvykių priežasčių patenka ir nekokybiškos padangos bei alkoholis ir narkotikai. Taip mano septyni iš dešimties lietuvių, estų ir latvių.

   

  Greičio viršijimo su didele eismo įvykių rizika nesieja 40 proc. lietuvių ir latvių, kuomet estai iš visų Baltijos valstybių gyventojų labiausiai paiso greičio apribojimų. Net kas antras šios šalies gyventojas eismo įvykių priežastimi įvardija greičio viršijimą.

   

  „Eismo įvykiai kyla dėl įvairiausių priežasčių, tačiau dažniausiai lemiamu veiksniu tampa vairuotojų elgesys prie vairo. Kita vertus, net labiausiai patyrę vairuotojai neturi numoti ranką į tokius veiksnius kaip oras, prastos padangos ar neprognozuojamos eismo sąlygos. Kiekvienas vairuotojas yra atsakingas už tai, kad užtikrintų gerą savo automobilio būklę, naudotų tinkamas padangas, laikytųsi greičio apribojimų, taisyklių ir būtų budrus prie vairo“, – sako „Goodyear Dunlop“ rinkodaros vadovė Linda Brandelius.

   

  Taip pat tyrimas atskleidė, kad vairuotojai neturi pakankamai informacijos, kokias padangas naudoti savo automobiliui – beveik 40 proc. lietuvių nėra girdėję apie ES padangų ženklinimą.Vairuotojai neturi informacijos, ir kaip pasirinkti padangas priklausomai nuo skirtingų kelio sąlygų. Pavyzdžiui, staigiai stabdant keleivinį automobilį, važiuojantį 80 km/val. greičiu ant drėgno paviršiaus A klasės padangomis, stabdymo kelias sutrumpėja iki 18 m, lyginant su F klasės padangomis.

   

  „Eksploatuojant automobilį su netinkamomis padangomis neigiamai veikiamos jo savybės, nes padanga yra ta automobilio dalis, kuri tiesiogiai kontaktuoja su kelio paviršiumi. Vienas didžiausių šiandienos iššūkių – informuoti vartotojus, kaip pasirinkti padangas, kurios kasdien užtikrintų saugų automobilio vairavimą“,– teigia Ernestas Čejauskas, „Goodyear“ padangų specialistas Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse.

   

  Penki „Goodyear“ patarimai saugiai kelionei:

   

       1. Atkreipkite dėmesį į savo fizinę būklę

   

  Turite gerai matyti ir girdėti, būti budrūs bei sugebėti reaguoti į netikėtas situacijas. Jokiu būdu nevairuokite, jei esate:

  • išgėrę alkoholio;
  • išgėrę vaistų, kurie sukelia mieguistumą ir gali turėti įtakos vairavimo gebėjimams bei budrumui;
  • labai pavargę;
  • emociškai prislėgti, o tai gali turėti įtakos jūsų budrumui.

   

       2. Planuokite savo kelionę

   

  Vairuotojai, neplanuojantys daryti pertraukų vairuodami, dažniausiai verčia save važiuoti, kol visiškai nuvargsta. Tai didina riziką pakliūti į eismo įvykį.

   

        3.   Patikrinkite padangas

   

  Bent kartą per mėnesį patikrinkite, ar automobilio padangos pripūstos tinkamai. Nepamirškite patikrinti padangų protektoriaus gylio. Tinkamo gylio protektorius apsaugo nuo slydimo, akvaplanavimo ir netikėto padangos sprogimo.

   

       4.   Laikykitės saugaus atstumo

   

  Visuomet išlaikykite saugų atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio. Atminkite, kad stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos pailgėja.

   

       5.   Sumažinkite greitį

   

  Per lėtas važiavimas taip pat yra pavojingas, tačiau esant rūkui, lyjant, sningant ar akinant saulei, sumažinkite greitį. Vairuojant taip pat svarbu neprarasti kantrybės ir nepulti į paniką.

   

   

  Pagrindinės eismo įvykių priežastys:

   

   

  Lietuva

   Latvija

  Estija

  Vairuotojo kompetencija

  89 %

  76 %

  88 %

  Alkoholio ar narkotikų poveikis

  76 %

  67 %

  79 %

  Susidėvėjusios padangos

  67 %

  60 %

  71 %

  Prasta kelių kokybė

  45 %

  70 %

  43 %

  Netinkami greičio apribojimai

  20 %

  44 %

  50 %

  Netvarkingi automobiliai

  53 %

  37 %

  42 %

  Prastos padangos

  40 %

  26 %

  42 %

  *“Goodyear Dunlop“apklausos duomenys

   

   

  Pilną straipsnį rasite paspaudę ant nuorodos:

  Padangu_barometras_2014


 • Visos teisės saugomos © 2024 AUTECHA Dizainas: RDS1 Sprendimas: Advelita